نانوپودر کشنده موش وارد بازار شد، بی خطر برای انسان

به گزارش عینک ورساچه به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، اکبر نیازی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: 9 سال پیش شهرداری تهران به دلیل خطرات استفاده از مرگ موش های رایج به دنبال محصول جدیدی بود که تنها روی موش ها اثرگذار باشد و خطری برای انسان و دیگر حیوانات نداشته باشد. از این رو کار روی مطالعه فیزیولوژی موش ها را آغاز کردیم و در نهایت با شناخت ویژگی های سیستم گوارش موش، سمی ویژه موش ها تولید کردیم. البته این سم بعدها با انجام اصلاحاتی بهبود یافت به طوری که در حال حاضر می توان آن را یک محصول بی خطر و موثر برای از بین بردن موش ها دانست.

نانوپودر کشنده موش وارد بازار شد، بی خطر برای انسان

وی دوام بالای این سم را از دیگر مزیت ها آن می داند. در حالی که سم های رایج تنها چند هفته دوام دارند این سم نانویی می تواند سال ها دوام داشته باشد و در صورت تجزیه شدن نیز برای خاک کود محسوب می شود و اثرات مخرب زیست محیطی سم های رایج را ندارد.

نیازی درباره بازار این محصول گفت:در حال حاضر شهرداری ها متقاضی اصلی این محصول هستند و تاکنون شهرداری های تهران، اصفهان، مشهد، گرگان، مازندران، کرج، شهریار و شهرقدس از این فناوری استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: ترکیبات این محصول شامل نانوپودر پاششی سولفات کلسیم، آلژینات، ژله گیاهی، مواد معدنی، مواد پروتئینی، چربی و طعم دهنده های مختلف است که پس از فرآوری با فناوری نانو در بسته بندی 100 گرمی به بهره برداری رسیده است. اثرگذاری این محصول به گونه ای است که موش پس از مصرف، به محل امن خود پناه برده و دچار انسداد دستگاه گوارش و ایست قلبی می شود.

وی گفت: این پودر مرگ موش برای کشتن گونه های متفاوت موش ها و به طور وسیعی در مزرعه ها، باغ ها و مکان های ذخیره سازی غذا و مواد فاسدشدنی قابل استفاده است. به طورکلی نانوپودر غیرسمی شُک در بخش های زراعت و باغبانی و واحدهای تولیدی و خدماتی سرپوشیده مانند سیلوها و انبارهای ذخیره، دامداری ها و مرغداری ها، سالن های سرپوشیده، کارخانجات تولیدی، کارگاه ها، فروشگاه ها، مغازه ها، تأسیسات و اماکن دارای پوشش سقف قابل استفاده است.

نیازی خاطر نشان کرد: تاکنون این پودر مجوزهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان محیط زیست، سازمان حفظ نباتات کشور، گواهی نانومقیاس ستاد فناوری نانو و تاییدیه های دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان را کسب کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نانوپودر کشنده موش وارد بازار شد، بی خطر برای انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانوپودر کشنده موش وارد بازار شد، بی خطر برای انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید