مدرسه خوب، مدرسه بدون زباله ، رونمایی از اپلیکیشن سبز باش

به گزارش عینک ورساچه، طرح مدرسه خوب، مدرسه بدون زباله است با هدف ترغیب دانش آموزان به تفکیک پسماند و فراوری کمتر زباله، در مدارس منطقه6 اجرا می گردد.

مدرسه خوب، مدرسه بدون زباله ، رونمایی از اپلیکیشن سبز باش

عینک ورساچه- زینب زینال زاده: مربیان پرورشی باور دارند آموزش در سنین پایین و به ویژه در دوران کودکی نتایج بهتری به همراه دارد. همین نظریه، مدیران شهری منطقه 6 را برآن داشت تا تفکیک پسماند را به دانش آموزان آموزش دهند. طرحی که با عنوان مدرسه خوب، مدرسه بدون زباله است. آغاز شده و به گفته مهرشاد الله ویردی رئیس اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه6 هر چند مدت زمان کوتاهی از اجرای طرح می گذرد اما نتایج خوبی داشته است.

الله ویردی با اشاره به این که این طرح در 12 مدرسه اجرا می گردد، می گوید: در منطقه، 6 ناحیه وجود دارد که در هر ناحیه، 2 مدرسه مقطع متوسطه دوره اول و دوم انتخاب شده است. آموزشگران با حضور در مدارس منتخب دانش آموزان را با موضوعاتی چون تغذیه سالم، تغذیه بدون زباله، مدرسه خوب، مدرسه بدون زباله و6 توصیه برای استفاده بهینه از لوازم التحریر آشنا می نمایند.

مهرشاد والله ویردی/ رئیس اداره مدیریت پسماند

او ادامه می دهد: علاوه بر آموزش چهره به چهره که در قالب نمایش، تئاتر، شعر و مسابقه و جنگ شادی، انجام می گردد، کارتن پلاست های مخصوص در مدارس جانمایی شده است.

به گفته الله ویردی برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با مفاهیم تفکیک پسماند، نکات آموزشی در قالب پوستر تهیه و روی دیوار مدارس نصب شده است.

رئیس اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه، با بیان این که دانش آموزان می توانند حافظان محیط زیست باشند، می گوید: هدف از اجرای این طرح کاهش فراوری زباله است. بنابراین به وسیله آموزش هایی که به دانش آموزان داده می گردد، هر یک از آنها به حافظان محیط زیست تبدیل می شوند و می توانند آموزش ها را به اعضای خانواده منتقل کننند.

آموزش تفکیک پسماند در مدارس

به گفته الله ویردی، دانش آموزان با مشارکت در این طرح به نهادینه شدن فرهنگ تفکیک زباله از مبدأ یاری می نمایند.

رئیس اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه، خبر رونمایی از اپلیکیشن سبز باش اعلام می نماید و می گوید: این اپلیکیشن توسط شرکت دانش بنیان و دانش آموختگان دانشگاه تهران طراحی شده است و برای نخستین بار در شهرک والفجر اجرا می گردد.

به گفته او در رویکرد جدید سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، برای ترغیب مردم به فراوری پسماند کمتر، مخازن زباله از معابر عمومی جمع آوری و داخل مجتمع های مسکونی، اداری، تجاری، درمانی و علمی و آموزشی قرار می گیرد: در مرحله اول مخازن زباله از معابر عمومی شهرک والفجر جمع آوری و پس از جانمایی داخل مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری قرار می گیرد. با راه اندازی اپلیکیشن سبز باش، از یک سو محل مخازن پسماندها تعیین شده است و از دور می توان شرایط آنها را رصد کرد و از سوی دیگر مردم پس از پر شدن مخازن با استفاده از این نرم افزار می توانند درخواست بدهند تا ماموران برای تخلیه مخازن مراجعه نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "مدرسه خوب، مدرسه بدون زباله ، رونمایی از اپلیکیشن سبز باش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه خوب، مدرسه بدون زباله ، رونمایی از اپلیکیشن سبز باش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید