خیمنز: روزبهانی را نمی شناسم، جوانگرایی باید به تدریج صورت بگیرد

به گزارش عینک ورساچه، سرمربی کوبایی و جدید تیم ملی بوکس ایران با اشاره به اینکه رمز موفقیت داشتن نظم است، گفت: بازی های آسیایی اندونزی و المپیک 2020 توکیو اهداف اصلی من و فدراسیون بوکس است.

خیمنز: روزبهانی را نمی شناسم، جوانگرایی باید به تدریج صورت بگیرد

به گزارش خبرنگار ورزشی عینک ورساچه، باربارو فرناندز خیمنز مربی 57 ساله کوبایی که به تازگی راهنمایی تیم ملی بوکس ایران را برعهده گرفته است روز چهارشنبه در نخستین نشست خبری خود، گفت: 36 سال است که در رشته بوکس فعالیت داشته و تمام مقاطع و مدارک مربوط به آن را دارم. ضمن اینکه سالیان زیاد نیز در کشورهای مختلف مربیگری نموده ام.

وی با اشاره به اینکه تیم ملی اکوادور تحت راهنمایی او توانست برای نخستین بار قهرمان آمریکای لاتین گردد، گفت: نخستین مدال دنیای اکوادور را کسب کردیم و در کشورهای دیگری چون ونزوئلا، دومنیکن، پاراگوئه و اندونزی نیز مربی بوده ام.

خیمنز با تاکید بر اینکه کوبا مهد بوکس دنیا است، اضافه نمود: در مدت دو روزی که کارم را در ایران آغاز نموده ام، تمرینات مقدماتی را پشت سر گذاشتیم و برای آشنایی کامل با شرایط ملی پوشان ایران احتیاج به زمان دارم.البته در مسابقات آسیایی تایلند که آن موقع سرمربی تیم ملی اندونزی بودم از تیم ایران اطلاعاتی کسب کردم.

وی در خصوص اینکه چرا پروسه حضورش در ایران به طول انجامید، شرح داد: مذاکرات کمی طولانی شد و باید از ایران اطلاعات خوبی جمع آوری می کردم و در این راستا با آسه بال مربی نامدار بوکس کوبا که سابقه فعالیت در ایران را داشت نیز مشورت انجام دادم.

این مربی در خصوص سقف آرزوهایش در ایران، گفت: کوبایی ها عادت دارند در تیم های مختلف به موفقیت برسند و هر مربی آرزوی قهرمانی با تیمش را دارد. با این حال واقع بین هستم و باید کوشش کنیم تا به نتایج مثبتی دست یابیم.

وی در خصوص همکاری با مربیان فعلی کادر فنی تیم ایران، توضیح داد: آنها همکارانم هستند و به ایران آمده ام تا تجربیاتم را در اختیار بوکسورها و مربیان قرار دهم.

خیمنز در خصوص احتیاج بوکس ایران به جوانگرایی، اعلام نمود: جوانگرایی کار ساده ای نیست و باید با جوانگرایی و به تدریج انجام گردد.

وی در خصوص اهداف کلان تیم ملی ایران، اضافه نمود: باید آنقدر کار کنیم و برنامه خوبی داشته باشیم تا در بازی های آسیایی و المپیک آینده تیم خوبی باشیم. سیستم مدرنی طراحی خواهیم تا تمامی بوکسورها در آن به راحتی سطح خود را بالا برند.

خیمنز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا احسان روزبهانی بوکسور کشورمان در المپیک ریو در برنامه هایش جایی دارد؟ گفت: اصلا ایشان را نمی شناسم. زمان همه چیز را تغییر می دهد و اگر ورزشکاری در گذشته آمادگی ایده آلی داشته، دلیلی نیست تا اکنون هم خوب باشد. برای من نظم از همه چیز مهمتر است و بوکسورها نمی توانند واقعیت را فراموش نمایند.

وی با تاکید بر اینکه برای یاری به بوکس ایران آماده است، اضافه نمود: بوکسورهای ایران باید از فکر و حرکات پا به خوبی استفاده نمایند تا در رینگ عملکرد بهتری داشته باشند.

در ادامه روح اله حسینی نایب رئیس فدراسیون بوکس و مدیر تیم های ملی در خصوص تعداد مربیان زیاد در کادر فنی گفت: در تمامی تیم ها برای هر 5 بوکسور یک مربی احتیاج است و در کشوری چون قزاقستان که توان بالایی دارد، بوکسورها با مربیان اختصاصی خود در اردو حاضر می شوند.

وی در خصوص اختیارات سرمربی کوبایی، گفت: او اختیار تام دارد و پس از مدتی که شناخت خوبی از مربیان ایرانی حاضر در کادر فنی پیدا کرد، می تواند تغییرات ایجاد کند.

حسینی گفت: از خیمنز خواسته ایم تا در تیم های پایه نیز نظرات فنی خود را ارائه کند و حتی برای مربیان داخلی کلاس مربیگری برگزار کند.

وی اضافه نمود: اکنون از مربیان جوانی چون علی مظاهری که سابقه قهرمانی زیادی دارد در کادر فنی بهره می بریم و از مربی کوبایی توقع نداریم تا معجره کند.

منبع: تسنیم

به "خیمنز: روزبهانی را نمی شناسم، جوانگرایی باید به تدریج صورت بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیمنز: روزبهانی را نمی شناسم، جوانگرایی باید به تدریج صورت بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید