بوتاکس از چه زمانی وارد زندگی ما شد؟

به گزارش عینک ورساچه، شاید باور کردنی نباشد که بوتاکس در ابتدا برای درمان اسپاسم عضلات اختراع شد. تنها در سال 1987 بود که دکتر آلیستر کاروترس و همسرش ژان استفاده از موارد زیبایی و آرایشی بوتاکس را کشف کردند.

بوتاکس از چه زمانی وارد زندگی ما شد؟

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، سم بوتولینوم یا بوتاکس یک نوروتوکسین است که مسئول بیماری به نام بوتولیسم است. این سم به طور طبیعی توسط باکتری به نام Clostridium botulinum فراوری می گردد. این باکتری می تواند تا حدودی عضلات صورت را که باعث ایجاد چین و چروک و خطوط اخم می شوند ، فلج کند.

این روزها بیشتر افراد اعم از خانمها و اقایان با این سم آشنا هستند و حتی امتحانش نموده اند. در سال 1980 ، آلن اسکات فراوری آزمایشی سم بوتولینوم را در آزمایشگاه خود در کالیفرنیا برای معالجه بیماران مبتلا به استرابیسم انجام داد. پس از متوقف شدن تأمین دارو در طی سال 1986 ، بیماران برای تزریق چشم خود به کانادا سفر کردند.

در سال 1987 بود که دکتر کاروترس مستقر در ونکوور به همراه همسرش ژان در هنگام استفاده از مواد آرایشی از بوتاکس ، هنگامی که یک بیمار از آنها خواسته بود پیشانی او را با بوتاکس تزریق نمایند ، کشف کردند این موضوع می تواند باعث ز بین رفتن چین و چروک صورت نیز بگردد.

منبع: انتخاب

به "بوتاکس از چه زمانی وارد زندگی ما شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوتاکس از چه زمانی وارد زندگی ما شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید