اختراع این بچه ها بااستعداد بشر را نجات می دهد

به گزارش عینک ورساچه، خبرنگاران: لوئی بریل، 15 ساله بود که سیستم خواندن و نوشتن برای نابینایان را اختراع کرد و بنجامین فرانکلین 12 ساله بود که باله های غواصی را اختراع کرد. برای اینکه مخترع درخشانی شوید، تنها چیزی که احتیاج دارید کمی الهام، اراده و اعتماد به نفس است؛ و افرادی که در این مطلب می بینید، این حقیقت را ثابت می نمایند.

اختراع این بچه ها بااستعداد بشر را نجات می دهد

جک آندراکا (Jack Andraka)، 16 ساله، آزمایش تشخیص سرطان

جک بعد از مرگ یکی از نزدیکانش، به تشخیص به موقع سرطان علاقمند شد. او خودش را با نشریات علمی آشنا کرد و هدف خود را ایجاد روشی برای تشخیص سرطان لوزالمعده مشخص کرد. این بیماری تقریبا بدون علامت است و فقط در مراحل بعدی قابل تشخیص است. این پسر به مدت 7 ماه، بعد از مدرسه در یک آزمایشگاه کار می کرد. او در نهایت دستگاه کوچکی اختراع کرد که می توانست پروتئین مزوتلین را در خون تشخیص دهد. مقدار بیش از حد این پروتئین نشان دهنده وجود تومور بدخیم در بدن است.

والنتین فرچکا (Valentin Frechka)، اوکراین، 18 ساله، کاغذی از جنس برگ های افتاده

یک دانش آموز دبیرستانی به نام والنتین فرچکا تکنولوژی فراوری کاغذ از برگ های افتاده را ایجاد کرد. این اختراع به کاهش جنگل زدایی و فراوری کاغذ سازگار با محیط زیست یاری می نماید.

با 1.5 تن مواد اولین می توان 20هزار ورق کاغذ A4 با این روش فراوری کند. هر برگی برای فراوری مناسب است، اما برگ بلوط از همه بهتر است. پسماند ها را هم می توان برای به دست آوردن لیگنین فرآوری کرد که سوخت مناسبی است. والنتین برای این ایده استفاده از برگ های افتاده، در المپیاد جینیس 2018 در آمریکا مدال طلا را کسب کرد.

سرگئی خلیاوین (Sergei Khaliavin)، 17 ساله، ماوس کامپیوتر برای افرادی که دست ندارند

سرگئی یک دانش آموز دبیرستانی بود که ایده ماوس کامپیوتر برای افرادی که دست ندارند به ذهنش رسید. او قصد داشت به دوستش یاری کند تا بتواند مثل همه از ماوس کامپیوتر استفاده کند. اختراع او شبیه یک کفش با صفحه کنترل ماوس های معمولی است. این ماوس با انگشتان پای کاربر کنترل می شود.

سرگئی می گوید که در عرض یک هفته به این دستگاه عادت نموده و حتی یاد گرفته با آن بازی کامپیوتری انجام دهد. از این ماوس نوآورانه در مسابقه بین المللی اختراعات و فناوری های نوآورانه در مسکو تقدیر شد.

کایلی سیموندز (Kylie Simonds)، ایالات متحده آمریکا، 13 ساله، کوله پشتی برای بچه ها سرطانی

مایلی مدت ها با سرطان مبارزه می کرد. این دختر با وجود بیماریش، می خواست راه برود، با دوستانش ارتباط برقرار کند و به مدرسه برود. اما احتیاج به تزریق وریدی توانایی های او را بسیار محدود می کرد. به همین دلیل کایلی راهی برای حفظ سبک زندگی فعالش با وجود سرطان پیدا کرد. او دستگاهی را همراه با دارو در کیف مدرسه عادی قرار داد تا مجبور نباشد برای درمان همواره در خانه بماند. او مجوز ثبت اختراعش را دریافت کرد و میخواهد آن را عمومی نماید.

لالیتیا آچاریا (Laalitya Acharya)، 13 ساله، فراوری برق از حرکت وسایل نقلیه

لالیتیا آچاریا علاقه زیادی به تحقیق درباره منابع انرژی ارزان و به راحتی تجدیدپذیر دارد. دستگاه او به نام TraffEnerate امواج حاصل از عبور وسایل نقلیه را به برق تبدیل می نماید. این دستگاه را می توان در تقاطع ها و بزرگراه های شلوغ نصب کرد. این ایده بعد از سفر به هندوستان و دیدن بچه هایی که بدون برق زندگی می نمایند و مجبورند برای گرم نگه داشتن خانه آتش روشن نمایند، به ذهنش رسید.

آنا دو (Anna Du)، 12 ساله، رباتی که کف اقیانوس به دنبال زباله می شود

آنا پیاده روی در بندر بوستون را دوست دارد. او در یکی از پیاده روی هایش متوجه زباله های زیادی در ساحل وجود دارد. او سعی کرد خودش آن ها را جمع کند، اما ممکن نبود بتواند همه را جمع کند. همین جا بود که تصمیم گرفت دستگاهی طراحی کند که کف اقیانوس به دنبال میکروپلاستیک ها بشود.

پلاستیک پرتوهای فروسرخ را جذب می نماید، بنابراین تشخیص آن با سنسور های مخصوص بسیار آسان است. این دختر امیدوار است رباتش به زودی بتواند زباله های پلاستیکی را پیدا و جمع کند. او به آزمایشگاه علمی یونگ دعوت شد تا روی بهبود دستگاهش کار کند.

گیتانجالی رائو (Gitanjali Rao)، 12 ساله، دستگاهی برای تشخیص سرب در آب

در سال 2016، ساکنان فلنت در میشگان به دلیل سرب زیاد موجود در آب مسموم شدند. در آن موقع، والدین گیتانجالی نوار های تست مخصوصی خریدند تا آب را بررسی نمایند، اما اغلب نتایج اشتباه از آب درمی آمد.

به همین دلیل ایده اختراع دستگاهی برای تشخیص فلزات سنگین در آب به ذهن این دختر رسید. این دستگاه بر اساس فیلتری از جنس نانولوله های کربوهیدارت است که با اتصال به بلوتوث، به شما امکان رصد شاخص ها را به وسیله تلفن همراه هوشمندتان می دهد. گیتانجالی بهترین دانشمند جوان در سال 2017 در آمریکا شد.

کاری بیشاپ (Curry Bishop)، 10 ساله، دستگاهی که از مرگ بچه ها در خودروهای بسته جلوگیری می نماید

این ایده وقتی به ذهن این پسر جوان رسید که دختر شش ماهه همسایه در یک خودروی بسته گیرافتاد و مُرد. دمای داخل اتومبیل در تابستان به 60 درجه سانتیگراد می رسد، حتی اگر پنجره ها کمی باز باشند. برای پیشگیری از مرگ بچه ها، کاری دستگاهی مجهز به دماسنج، حسگر و سیستم خنک نماینده اختراع کرد. این دستگاه به پشت سری جایگاه خودرو وصل می شود و وقتی دمای کابین بحرانی شود سیگنال می فرستد. شرکت تویوتا به این پروژه ابراز علاقه نموده است.

بریتانی ونگر (Brittany Wenger)، 17 ساله، تشخیص اولین سرطان سینه

این دانش آموز فلوریدایی شبکه عصبی مصنوعی اختراع کرد که به تشخیص سرطان سینه یاری می نماید. این یک برنامه کامپیوتری است که داده ها را مثل مغز انسان تحلیل می نماید. با استفاده از این برنامه، می توانید داده های موردنظر را بررسی و بررسی کنید. امروزه، اختراع بریتانی می تواند این بیماری را با دقت 99درصد تشخیص دهد. او هنوز روی بهبود شبکه عصبی خود کار می نماید. علاوه بر سرطان سینه می تواند شکل های تهاجمی لوسمی را تشخیص دهد.

آن ماکوسینسکی، کانادا، 16 ساله، چراغ قوه حرارتی

آن ماکوسینسکی یک چراغ قوه اختراع کرد که نه با باتری بلکه با گرمای بدن کار می نماید. او بعد از صحبت با دوستش که در فیلیپین زندگی می کرد و می گفت به خاطر قطع برق شهر نمی تواند تکالیفش را انجام دهد این ایده به ذهنش رسید. چراغ قوه ای که او اختراع نموده به باتری احتیاج ندارد بنابراین محیط زیست را آلوده نمی نماید.

منبع: brightside

منبع: برترین ها

به "اختراع این بچه ها بااستعداد بشر را نجات می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختراع این بچه ها بااستعداد بشر را نجات می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید