واشنگتن: اگر ایران تصمیم سیاسی بگیرد، رسیدن به توافق در عرض چند هفته امکان پذیر می شود

به گزارش عینک ورساچه، تهران (پانا)- یک مقام وزارت خارجه آمریکا رسیدن به تفاهمی میان تهران و واشنگتن برای اجرای کامل تعدات هسته ای ذیل برجام در عرض چند هفته را امکان پذیر دانست.

واشنگتن: اگر ایران تصمیم سیاسی بگیرد، رسیدن به توافق در عرض چند هفته امکان پذیر می شود

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در در تماسی تلفنی به عینک ورساچه گفت: آیا امکان دارد که شاهد بازگشت دوجانبه به پایبندی یا رسیدن به تفاهمی درخصوص پایبندی دوجانبه در عرض چند هفته باشیم؟ بله، چنین چیزی امکان پذیر است. تنها زمان می تواند این را مشخص کند چراکه همانطور که گفته ام تمام این ها درنهایت به تصمیم سیاسی برمی شود که باید در ایران اتخاذ شود.

جلسات اخیر کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته ای از طریق لغو تحریم های اعمال شده آمریکا بر ایران و بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به پایبندی به توافق هسته ای، طی دو هفته اخیر برگزار شدند.

نمایندگان آمریکا نیز در طول این مذاکرات در وین حضور داشتند اما تا به امروز هیچ مذاکره مستقیم و غیر مستقیمی میان ایران و آمریکا در وین انجام نشده و فرایند احیای برجام صرفا از طریق مذاکرات شرکای برجام و فعالیت کارگروه ها ادامه داشته است.

جک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا روز جمعه در نشست امنیتی آسپن با اشاره به نامشخص بودن شرایط گفت وگوها در وین بیان کرده بود: تمامی طرفین از جمله ایرانیان برای انجام مذاکرات جدی درخصوص رفع تحریم ها و یافتن راه بازگشت به برجام از خود تمایل نشان داده اند اما هنوز مشخص نیست که به توافقی در وین منتهی شود یا نه.

منبع: خبرگزاری پانا

به "واشنگتن: اگر ایران تصمیم سیاسی بگیرد، رسیدن به توافق در عرض چند هفته امکان پذیر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن: اگر ایران تصمیم سیاسی بگیرد، رسیدن به توافق در عرض چند هفته امکان پذیر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید