روایت بانک جهانی از کاهش رشد عربستان پس از حمله به آرامکو

به گزارش عینک ورساچه، بانک جهانی پیش بینی کرد، پس از حمله پهپادی به عربستان که باعث نصف شدن فراوری نفت این کشور شد، رشد مالی عربستان در امسال کاهش می یابد.

روایت بانک جهانی از کاهش رشد عربستان پس از حمله به آرامکو

به گزارش گروه بین الملل عینک ورساچه، بانک جهانی در گزارشی اعلام نمود: حملات ماه گذشته به شرکت نفتی آرامکو بر روی رشد مالی امسال این کشور تأثیر خواهد گذاشت.

بانک جهانی در گزارش خود آورده است، رشد فراوری ناخالص داخلی عربستان در امسال پیش بینی می گردد، به 0.8 درصد برسد که این رقم نسبت به پیش بینی قبلی بانک جهانی که در ماه آوریل 1.7 درصد بود کاهش یافته است.

بانک جهانی تأکید نموده است که کاهش فراوری نفت و چشم انداز ضعیف از اقتصاد جهانی بر رشد اقتصاد عربستان تأثیرگذار بوده است.

برآورد بانک جهانی از رشد اقتصاد عربستان بسیار پایین تر از آنچه که خود عربستان پیش از این برآورد نموده بود است. عربستان رشد فراوری ناخالص داخلی خود را 1.9 درصد برآورد نموده بود.

آمار های دولتی در ماه گذشته نشان داد که اقتصاد عربستان در سه ماهه دوم سال به شدت کاهش یافته است که کاهش صادرات نفت عربستان به دلیل عمل به طرح کاهش فراوری نفت تأثیر جدی در این کاهش داشته است.

مقامات سعودی اعلام نمودند که حملات 14 سپتامبر تأثیر جدی در رشد اقتصاد این کشور نداشته است، اما سرمایه گذاران و تحلیل گران معتقدند، حمله نفتی به آرامکو می تواند تأثیر طولانی مدتی روی طرح های سعودی ها برای متنوع ساختن اقتصاد این کشور و نیز جذب سرمایه های خارجی داشته باشد.

بانک جهانی اعلام نموده است، حمله به تجهیزات نفتی عربستان در ماه سپتامبر منجر به توقف عرضه نفت این کشور در سطح زیادی شده است که حتی می تواند به رشد مالی 2019 این کشور تأثیر بگذارد. این حمله نفتی فراوری نفت عربستان را به نصف کاهش داد.

گزارش بانک جهانی همچنین اضافه نموده است که کاهش رشد مالی احتمالاً تا حدودی بتواند با سرمایه گذاری روی بخش های غیردولتی جبران گردد.

پیش از این مؤسسه رتبه بندی فیچ هم رتبه اعتباری عربستان را از +A به A. کاهش داد، این مؤسسه تنش های ژئوپلتیکی و نظامی را در خلیج فارس پس از این حمله در این کاهش رتبه بندی مؤثر خوانده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روایت بانک جهانی از کاهش رشد عربستان پس از حمله به آرامکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت بانک جهانی از کاهش رشد عربستان پس از حمله به آرامکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید