خبرنگاران گوترش خواهان افزایش کوشش ها برای مقابله با معضل آوارگی شد

به گزارش عینک ورساچه، لندن-خبرنگاران- دبیرکل سازمان ملل متحد در نشستی که با حضور اندیشمندان، صاحب نظران، سیاستمداران اسبق و تحلیل گران مسائل سیاسی در ژنو برگزار گشت خواهان افزایش کوشش ها برای مقابله با معضل آوارگی شد.

خبرنگاران گوترش خواهان افزایش کوشش ها برای مقابله با معضل آوارگی شد

آنتونیو گوترش روز سه شنبه در میزگرد عالی آوارگان سازمان ملل متحد، خواهان مشارکت جامعه جهانی برای پیدا کردن راه کارهای مختلف برای حل این معضل شد.

وی گفت: اینکه میلیون ها نفر به شکل بی رحمانه ای از خانه و کاشانه خود آواره هستند و راهکاری برای این معضل وجود ندارد، قابل قبول نیست.

دبیر کل سازمان ملل متحد با بیان اینکه آوارگی نباید یک معضل دائمی باشد خواهان ایده های جدید برای یاری به مردن آواره و شناسایی راهکار های فوری در این زمینه شد.

میزگرد عالی آوارگان یکم آبان ماه گذشته با هدف آنالیز چالش های جهانی و تشریک مساعی در زمینه حل بحران اوارگان به دستور گوترش تشکیل شد. در این میزگرد که هشت نفر عضو دارد نام افرادی چون فدریکا موگرینی مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا به چشم می خورد.

موگرینی سخنانی در نشست امروز بر لزوم پیدا کردن راهکار پایدار برای حل مشکل آوارگان تاکید و توضیح داد که بحران اوارگان در سوریه، شاخ آفریقا و یمن زنگ خطری برای یافتن راهکار سریع است.

وی همچنین خواهان حمایت دبیر کل سازمان ملل از راهکارهایی شد که اعضای این میزگرد برای حل بحران آوارگان ارائه خواهند داد.

آمار سازمان ملل نشان می دهد، بیش از 70 میلیون نفر به زور آواره شده اند که در مقایسه به 20 سال پیش، دو برابر شده است. تعداد آوارگان فقط در مقایسه با سال قبل 2.3 میلیون نفر افزایش یافته است.

بیش از 25 میلیون از آوارگان پناهجو هستند که از مرزهای بین المللی عبور نموده و نمی توانند به وطن خود بازگردند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران گوترش خواهان افزایش کوشش ها برای مقابله با معضل آوارگی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گوترش خواهان افزایش کوشش ها برای مقابله با معضل آوارگی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید