افغانستان: طالبان بطور مداوم توافق با آمریکا را نقض نموده است

به گزارش عینک ورساچه، وزارت دفاع افغانستان اعلام نمود که گروه طالبان بطور مداوم توافق با آمریکا را نقض نموده و حملات علیه نیروهای این کشور را شدت بخشیده است.

افغانستان: طالبان بطور مداوم توافق با آمریکا را نقض نموده است

به گزارش دفتر منطقه ای عینک ورساچه، روح الله احمدزی سخنگوی وزارت دفاع افغانستان با اشاره بر اینکه براساس توافقنامه قطر باید سطح خشونت ها در افغانستان کاهش یابد، گفت: طالبان مانند همواره به پاسگاه ها و مواضع نیروهای امنیتی حمله می نمایند، اما نیروهای امنیتی در چارچوب دفاع فعال این حمله ها را دفع نموده اند.

وی اعلام کرد که در این حملات به طالبان تلفات بیشتری وارد شده و حمله اخیر این گروه به شهرستان وردوج و نسی ولایت بدخشان نیز پاسخ داده شده است.

احمدزی به رادیو آزادی گفت که نیروهای امنیتی افغان به توافقنامه متعهد هستند، اما طالبان پیوسته این توافق را نقض می نماید.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اما توضیح داد که این گروه با دولت افغانستان توافقی نداشته با این وجود حملاتش را تا 40 درصد کاهش داده است.

وی اضافه کرد که اعضای این گروه درصورت مورد تهدید قرار دریافت توسط نیروهای افغان واکنش نشان می دهند و اگر کابل تمامی زندانیان این گروه را آزاد کند، خشونت ها سرانجام خواهد یافت .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افغانستان: طالبان بطور مداوم توافق با آمریکا را نقض نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان: طالبان بطور مداوم توافق با آمریکا را نقض نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید