استکی: با تک مسابقه هیچکس به تیم ملی بوکس دعوت نمی گردد، حضور غلامی در تیم ملی نیازمند مجوز آیبا است

به گزارش عینک ورساچه، سرمربی تیم ملی بوکس ایران گفت: کسانی که در مسابقات قهرمانی کشور حضور نداشته باشند با تک بازی به عضویت تیم ملی در نخواهند آمد.

استکی: با تک مسابقه هیچکس به تیم ملی بوکس دعوت نمی گردد، حضور غلامی در تیم ملی نیازمند مجوز آیبا است

علیرضا استکی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی عینک ورساچه، در مورد شرایط تیم ملی بوکس گفت: اردوی تیم ملی 30 مهرماه تعطیل شد و قرار است با نظر کادرفنی و رئیس فدراسیون مجددا از اول آذر ماه تمرینات خود را شروع کنیم. مسابقات قهرمانی کشور یکی از رقابت هایی است که جهت انتخاب ملی پوشان برای رقابت های کسب سهمیه المپیک 2020 حائز اهمیت است، اما قطعا آخرین میدان نیست و یکی از فیلترها برای انتخاب ملی پوشان خواهد بود.

وی گفت: بعد از مسابقات قهرمانی کشور، در اوزانی که ضعف وجود داشته باشد یا بوکسورها سطح فنی نزدیکی داشته باشند مسابقات انتخابی برگزار خواهیم کرد. ترکیب تیم ملی بوکس را تا اواخر دی ماه و 15 روز به مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا معین نخواهیم کرد تا هیچ بازیکنی حاشیه امنیت نداشته باشد. در این میان مسابقات تدارکاتی، درون اردویی با تیم های مختلف، نحوه تمرینات و نظم و انضباط برای فیکس شدن در ترکیب تیم ملی خیلی مهم خواهد بود.

سرمربی تیم ملی بوکس در پاسخ به این سوال که اگر بوکسوری در مسابقات قهرمانی کشور غیبت داشته باشد شانسی برای حضور در اردوی تیم ملی خواهد داشت، گفت: این موضوع بستگی به دلیل غیبت آنها دارد. اگر بوکسوری در مسابقات قهرمانی کشور غیبت کرد حتما باید برای غیبت خود دلیل موجه داشته باشد یا با کادرفنی تیم ملی هماهنگ نموده باشد. دوست داریم بوکسورهایی که چند سال از بوکس دور بودند در این رقابت ها حضور داشته باشند و بچه های تیم ملی نیز در این رقابت شرکت نمایند تا برای خود مدعی درست ننمایند.

استکی در مورد دیدارهای تدارکاتی تیم ملی بوکس مطرح کرد: با ثوری در این خصوص صحبت کردیم و در حال مذاکره با بعضی کشورها هستیم، اما هنوز چیزی قطعی نشده است.

وی در مورد وضعیت سالار غلامی و اینکه شانس حضور در تیم ملی را خواهد داشت، گفت: در سنگین وزن به سالار غلامی احتیاج داریم. شرایط و آمادگی بوکس حرفه ای با آماتور متفاوت است و باید در انتخابی ها شرکت کند تا از شرایط او مطلع شویم. در کنار این موضوع همه چیز بستگی به مجوز آیبا برای فعالیت بوکسورهای حرفه ای در بوکس آماتور دارد. در صورت صدور مجوز آیبا، غلامی در اردوی تیم ملی حضور خواهد داشت.

سرمربی تیم ملی بوکس در مورد اینکه جاسم دلاوری برای حضور در تیم ملی بوکس باید در مسابقات قهرمانی کشور حضور داشته باشد، گفت: همانطور که گفتم یکی از معیارهای ما مسابقات قهرمانی کشور است. بچه هایی که چند سال از بوکس دور بودند قطعا بهتر از همه نسبت به شرایط خود مطلع هستند. کسانی که در قهرمانی کشور حضور نداشته باشند با تک بازی به عضویت تیم ملی درنخواهند آمد و باید در یک مسابقه دوره ای با نفرات برتر قهرمانی کشور مبارزه نمایند، با این تفاوت که حقی برای قهرمانان مسابقات قهرمانی کشور قائل خواهیم شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "استکی: با تک مسابقه هیچکس به تیم ملی بوکس دعوت نمی گردد، حضور غلامی در تیم ملی نیازمند مجوز آیبا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استکی: با تک مسابقه هیچکس به تیم ملی بوکس دعوت نمی گردد، حضور غلامی در تیم ملی نیازمند مجوز آیبا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید