ارتش آمریکا موشک محرمانه نینجا را مجددا در سوریه آزمایش کرد

به گزارش عینک ورساچه، یک وبگاه آمریکایی می گوید ارتش این کشور در عملیاتی هوایی در سوریه، موشکی محرمانه موسوم به نینجا را مورد آزمایش قرار داده است.

ارتش آمریکا موشک محرمانه نینجا را مجددا در سوریه آزمایش کرد

به گزارش گروه بین الملل عینک ورساچه، همزمان با مخالفت کشور های مختلف با تداوم حضور نظامیان آمریکایی در سوریه، اکنون گفته می گردد ارتش آمریکا در حال آزمایش موشکی محرمانه و مخفی در عملیات های هوایی خود در شمال سوریه است.

بخش مجله وارزُن در وبگاه درایو بامداد امروز (چهارشنبه) گزارش داد نیرو های آمریکایی حاضر در سوریه، در جریان عملیات هوایی در منطقه اطمه واقع در استان ادلب (در فاصله 8 کیلومتری مرز ترکیه) موشک موسوم به نینجا را مجددا آزمایش نموده است.

بر اساس این گزارش، در حمله روز سه شنبه جنگنده آمریکایی با موشک نینجا، حداقل دو عنصر مسلح کشته شدند. با اینکه هویت این دو عنصر مسلح یا وابستگی شان به یک گروه خاص گزارش نشده، اما بعضی منابع می گویند حداقل یکی از کشته شدگان از اعضای ارشد گروه تروریستی هیأت تحریرالشام (جبهة النصره سابق) بودند.

گزارش وارزُن که بیشتر روی حجم تخریب اعمال شده توسط این موشک تمرکز دارد، حاوی تصاویری از محل برخورد موشک است که نشان می دهد خودروی هدف قرار داده شده تقریبا از وسط به دو نیم تقسیم شده، آسیب بیشتر به سرنشینان جلو رسیده و جایگاه های عقبی ماشین آسیب کمتری دیده اند.

خودروی هدف قرار گرفته در عملیات سه شنبه

بر این اساس، منابع محلی می گویند دو عنصر مسلحی که در این خودرو بودند، بر اثر شدت این حمله تقریبا به صورت کامل خرد و تکه تکه شده بودند؛ اتفاقی که جزو ویژگی های نسبت داده شده به موشک های نینجا است.

این پایگاه خبری همچنین شرح می دهد که بعضی شباهت های خاص این حمله، با عملیات کشتن احمد حسن ابو خیر المصری یکی از معاونان گروه تروریستی القاعده به تاریخ فوریه 2017 حین رانندگی با خودرو در ادلب، هم پوشانی دارد. به گونه ای که خودروی المصری نیز در بخش جایگاه های جلو دچار آسیب جدی شده، اما به مابقی آن آسیب حداقلی رسیده بود.

بر اساس شرحاتی که وزارت دفاع آمریکا درباره موشک پایه هل فایر ارائه داده، این موشک می تواند حملات دقیقی را به تانک ها، سنگرها، سازه های محافظت شده و بالگرد ها انجام دهد. این موشک را همچنین می توان با استفاده از لیزر به سمت هدف راهنمایی کرد.

موشک مخفی و محرمانه نینجا (AGM-114R9X)، نوع ارتقا یافته ای از موشک هِل فایر - فراوری مشترک کمپانی های لاکهید مارتین، بوئینگ و نورثروپ گرومن - است که دارای کلاهک جنگی غیرانفجاری برای نفوذ به عمق حجمی از 45 کیلوگرم فلز، بتن یا هر سازه ای با دقت حداکثری است.

کشور هایی که گفته می گردد آمریکا موشک نینجا را در آن ها آزمایش نموده، شامل سوریه، یمن، لیبی، عراق و سومالی می گردد.

خودروی المصری در عملیات فوریه 2017

لاشه موشک پیدا شده در محل عملیات روز سه شنبه

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ارتش آمریکا موشک محرمانه نینجا را مجددا در سوریه آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش آمریکا موشک محرمانه نینجا را مجددا در سوریه آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید