ارتش آمریکا خواستار مقابه با چین شد

به گزارش عینک ورساچه، ایرنا نوشت: ارتش آمریکا خواهان دریافت 20 میلیارد دلار شده است تا با آنچه نفوذ چین در منطقه هند و اقیانوس آرام خوانده است ، مقابله کند.

ارتش آمریکا خواستار مقابه با چین شد

روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست روز سه شنبه گزارش کرد آمریکا می خواهد بخشی از این بودجه به مبلغ یک میلیارد و 700 میلیون دلار را برای استقرار سامانه های موشکی در پایگاه گوام واقع در اقیانوس آرام اختصاص دهد.

ارتش آمریکا افزوده است میخواهد این بودجه را همچنین به تمرینات رزمی بیشتر و ایجاد واحدها و سامانه های موشکی و هشدار دهنده اختصاص دهد.

گزارش حاکی استارتش آمریکا می خواهد با تقویت خود از نفوذ چین در این مناطق بکاهد و به همین دلیل بودجه مضاعف 20 میلیارد دلاری را به بهانه تقویت نیروهای هوایی، دریایی و زمینی خواهان شده است.

این درخواست، یک هفته قبل تسلیم کنگره آمریکا شده است اما تخصیص کامل چنین مبلغی ممکن است تا سال اقتصادی 2026 میلادی نهایی گردد.

نشریه برکینگ دیفنس در آمریکا که اخبار نظامی را منتشر می نماید نوشته است اگر برنامه بازدارندگی تدوین نگردد نفوذ روسیه و چین در منطقه می تواند منافع چین را به خطر بیندازد.

هدف از دستیابی به این بودجه اضافی استقرار واحدهای موشکی بیشتر، سامانه های هشدار دهنده، برگزاری تمرینات نظامی و انجام اقداماتی برای تقویت همکاری آمریکا با متحدانش است.

اگر این برنامه تدوین گردد اولین بخش از این بودجه در سال اقتصادی 2021 میلادی اختصاص داده خواهد شد و مابقی بین سال های 2022 تا 2026 میلادی در اختیار ارتش قرار می گیرد.

سناتور جیمز اینهوف که ریاست کمیته خدمات تسلیحاتی سنا را در اختیار دارد در هنگام تسلیم این بودجه درخواستی از سوی پنتاگون گفت که توازن نظامی در منطقه اقیانوس هند و اقیانوس آرام برهم خورده است و این می تواند برای منافع آمریکا نامساعد باشد.

آمریکا و چین دارای اختلافات زیادی در مناطق مذکور از جمله در دریای جنوبی چین هستند و بارها به رویارویی نظامی در این پهنه آبی نزدیک شده اند.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "ارتش آمریکا خواستار مقابه با چین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش آمریکا خواستار مقابه با چین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید